Logo Šalvar
JÁ NIC, JÁ MOHAMED - obálka knihy

JÁ NIC, JÁ MOHAMED

Troufalý portrét zakladatele islámu. Miliarda a půl lidí ho vyznává, stejně tolik se ho bojí, ale jen hrstka o něm něco ví.

Život Proroka napsaný srozumitelně, korektně a zábavně. Na jedné straně
bitvy ve jménu Alláha, na druhé devět manželek.Záruka, že se nebudete
nudit.

Na dramatickém osudu Mohameda porozumíte zásadám islámu, seznámíte se v kostce s obsahem Koránu.

Kniha míří na dospělé čtenáře, je však doplněna o návod, jak ji případně převyprávět dětem.

Vydalo Nakladatelství ŠALVAR, 2018
Ilustrace Petra Lemonnier
formát 200x235
náklad 1200 výtisků
doporučená cena 295 Kč

 

Milena Holcová je čtenáři oblíbená vyprávěčka, nejprve zážitků z exotických zemí, posléze vztahových dramat žen středního a zralého věku.

O nejnovější knížce říká:

"Mohameda jsem si nevybrala proto, že bych ho měla nějak zvlášť v oblibě. Jenže. Všichni to jméno známe, část z nás se ho dokonce bojí. Ale skoro nikdo o něm nic nevíme. Ve škole se zrovna nepřetrhnou, přitom jde – podobně jako v případě Ježíše a Buddhy - o jeden ze základních lidských příběhů.

Pro začátek jsem si Mohameda zvolila i proto, že jeho příběh je dramatický, uvěřitelný a srozumitelný. Snažím se zachovávat přísnou neutralitu, informovat, ale nehodnotit. Jaký kdo k tématu zaujme postoj, už je čistě jeho věc."

Příběh Mohameda, zakladatele islámu, který má dnes na světě asi jeden a půl miliardy věřících, je vyprávěn pro dospělé, s návodem, jak jej, případně, převyprávět. Holcová, sama babička sedmi vnoučat, má ověřené, jak vyprávění funguje, zejména na děti. Jde o přímý kontakt, můžete do něj promítnout svoji osobnost, herecké schopnosti, názory. Zvlášť, když jste s dětmi sami někde na dovolené nebo na výletě. Nejen, že navodíte pocit blízkosti, ve skutečnosti není lepší výchovné páky, než vyprávění v napínavém okamžiku přerušit a pokračovat až po splnění nějakého úkolu. Poslechnou. A ochotně.

Na osudu Mohameda čtenáři - a následně i děti - porozumí i základním principům, zásadám a zákonům islámu, seznámí se v kostce s obsahem Koránu. Autorka vyvrací některé mýty, používané islamofily i islamofoby, to vše přístupnou formou, v kapitolách plných napětí a zvratů.

Nedocenitelná knížka pro multikulturní poznávání všech generací, pro školy, mimoškolní a prázdninové aktivity, určitě pro vnímavé, inteligentní čtenáře.

Ukázka z knihy

Ohlasy v tisku