Logo Šalvar
MUDr. Miroslav MATOUŠEK - První rok života - obálka knihy

MUDr. Miroslav MATOUŠEK - První rok života

Jak nepřekážet zdravému vývoji osobnosti miminka

Páté, přepracované vydání, první v nakladatelství ŠALVAR Brno, 2009, brož., 224 stran, fotografie v textu, rejstřík, cena 195.-Kč ISBN 978-80-903011-9-1. Distribuce pro knihkupce PEMIC.

Při objednávce u vydavatele cena 175.-Kč.

Pediatry prosím o objednání přímo e-mailem.

Reedice asi nejznámější české pediatrické knihy, na které vyrůstaly generace dnešních dvacátníků, třicátníků i čtyřicátníků.

Praktická příručka každodenní péče o novorozence, členěná do kapitol podle stáří až do jednoho roku.

Kniha První rok života aneb průvodce inteligentní ženy po prvním roce jejího dítěte, se snaží jak novopečeným matkám tak i celému okolí jasně a přehledně přiblížit, co se s miminkem odehrává, jak se zachovat ve zdánlivě nových a překvapivých situacích i na co si během denních rituálů dát pozor. Text přehledně uspořádaný podle stáří novorozence a rozčleněn formou otázek a odpovědí vychází z téměř padesátileté praxe MUDr. Miroslava Matouška a MUDr. Hany Málkové.

Knížka se věnuje prvnímu roku života dítěte, přehlednou formou otázek a odpovědí vás provede záludnostmi nového života - od zdánlivých banalit, až po první pomoc při náhlých stavech malých dětí.

Na rozdíl od většiny nabízených knížek přeložených z nejrůznějších jazyků zaručuje První rok života nejen informace relevantní v kontextu českých reálií i pediatrických postupů, ale i fakt, že metody v textu navrhované jen slepě nekopírují módní trendy, které přicházejí stejně rychle, jako jsou vyvraceny.

Ukázka z knihy